X
If you treat your hearing loss with hearing aids, you have the same chance of staying independent as people with normal hearing.
2018-03-05

İşitme kaybını göz ardı etmek düşündüğünüzden daha risklidir

İşitme kaybınız varsa işitme cihazı kullanarak özgürlüğünüzü geri kazanabilirsiniz.

Tedavi edilmeyen işitme kaybı nedeni ile işitme kaybı olan bireyler günlük yaşamlarında başkalarının yardımına ihtiyaç duyarlar. Bu konu aynı zamanda  6 Mart 2018’de Avrupa Birliği (AB) milletvekillerine sunulan işitme kaybıyla ilgili yapılan yeni bir araştırmanın da temel konusudur.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, dünya genelinde 466 milyondan fazla insan işitme kaybı sorunu ile yaşıyor ve Avrupa’da, işitme kaybı olan 3 kişiden 1’i işitme cihazı kullanıyor. Günlük hayatta maruz kaldığımız gürültüden dolayı işitme kaybı yaşayan insanların sayısının önceki kuşaklar ile karşılaştırılığında giderek artması öngörülüyor. Tedavi edilmeyen işitme kaybı depresyon ve bilişsel gerileme gibi bir çok tıbbi sorunu da beraberinde getiriyor.

İşitme özgürlüğü

Nöropsikolog ve Epidemiyolog Profesör Hélène Amieva tarafından yapılan bir araştırma, işitme kaybı için işitme cihazı kullanan bireylerin normal işitme sağlığı olan bireyler ile aynı düzeyde özgür hissetme şansına sahip olduklarını ortaya koymaktadır.*

İşitme kaybıyla yaşayan insanlar yalnızca işitme cihazı kullandıkları takdirde  iyileşir ve  yaşam kalitelerini yükseltir.Modern işitme cihazları, insanların düşündüğü gibi büyük  tıbbi cihazlar değildir. Kulağınızda görünmeyen ultra-küçük işitme cihazlarından,  küçük şık ve zarif cihazlara kadar kimsenin fark etmediği,  eş zamanlı telefon çağrılarını, müzik ve televizyon seslerini işitme cihazınıza aktarabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Yeni Signia işitme cihazları doğanın seslerini size geri veriyor.

Artık İşitme özelliğini olağanüstü bir seviyeye çıkartabilir ve kendi sesinizi OVP ™ özelliğine sahip yeni Signia işitme cihazları ile en doğal haliyle duyabilirsiniz. Bu son teknoloji işitme cihazları sayesinde her durum ve koşulda yaşama en doğal şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Tedavi edilmeyen işitme kaybının önüne geçmek için Signia, kişisel işitme ihtiyaçlarınıza uyum sağlayacak geniş bir ürün yelpazesi sunarak, özgürce yaşamanıza olanak sağlar. Daha fazla bilgi için lütfen www.signia.com.tr adresini ziyaret ediniz. Sitemizde hem işitme testi yapabilir hem de size en yakın işitme merkezimizi bulabilirsiniz.

* Hélène Amieva, PhD, Camille Ouvrard, PhD, Céline Meillon, MSc, Laetitia Rullier, PhD ve Jean-François Dartigues tarafından 25 Yıllık Bir Çalışma: Kendini İşitme İşitme Sorunlarıyla İlişkili Ölüm, Depresyon, Özürlülük ve Demans Doktora, Ocak 2018’de Gerontoloji Dergisi’dir (J Gerontol, Biol Sci Med Sci, 2018, Cilt 00, No. 00, 1-7)