X
Usually enjoyable pastimes are often exhausting because of persistent noise in their ears.
2017-02-07

Tinnitus’u duymazdan gelin

Müzik dinlerken, bir roman okurken ya da bir film izlerken - tinnitus problemi yaşayan insanlar için genellikle keyif verici şeyleri kulaklarındaki kalıcı ses nedeniyle sorun yaşarlar.

Müzik dinlerken, bir roman okurken ya da bir film izlerken – tinnitus problemi yaşayan insanlar için genellikle keyif verici eğlence kulaklarında kalıcı ses nedeniyle sıkıcı hale gelmektedir.

Kulak çınlaması, uğultu, çınlama veya benzeri gibi durumlar olduğu zaman, konsantre olmak, rahatlamak veya uykuya dalmak zordur. Yaşam kalitesi gibi performansınız da olumsuz etkilenir.

Huzurunuz önce gelir

Kulak çınlamasının türü ve derecesi çok çeşitlidir. Bu nedenle en yeni Signia işitme cihazı sadece bir tedavi değil, kulak çınlaması ile mücadele için üç farklı strateji sunmaktadır. Bu entegre edilmiş özel tinnitus terapileri, rahatsızlık duyan kişilerin yeniden konfor kazanmalarına yardımcı olur:

  • Kulak çınlamasını rahatsız eden statik ses seçenekleri içeren statik gürültü
  • Okyanus dalgası ile dalganan dört ses rahatlık verir
  • Kulak çınırlığının süzülüp arka plan gürültüsüne entegre edildiği yeni patentli Notch Terapisi, örn. ortam seslerinde neredeyse saklıdır

Can sıkıcı sesler kaybolsun

Signia işitme cihazları, işaretli gürültüye odaklanmayı ortadan kaldıran ve sesi görmezden gelmek için beyninizi eğiten Notch (Çentik) Terapisine sahip tek işitme cihazlarıdır. Klinik çalışmalar, bu tedavi biçiminin kulakta sinir bozucu sesleri tamamen ortadan kaldırabileceğini gösteriyor *

Signia’nın eşsiz tinnitus terapilerini tecrübe etmek ve günlük yaşamınızı rahat bir şekilde yönetmek için İşitme Sağlığı Uzmanınıza başvurun.

* Powers, L., dos Santos, G.M., & Jons, C. (2016, Eylül). Notch Terapisi: Çınlama tedavisine yeni bir yaklaşım. AudiologyOnline, Makale 18365.