X
As a leading manufacturer and innovator of hearing aids, our philosophy revolves around improving the quality of life for people with hearing difficulties.
2017-02-10

Tinnitus (kulak çınlaması) seslerinin yok edilmesi

İşitme cihazlarının lider üreticisi olup yenilikler yapan firmamızın felsefesi, kulak çınlaması da dahil olmak üzere işitme zorluğu çeken kişilerin yaşam kalitesini arttırmaya odaklıdır.

İşitme cihazlarının lider üreticisi olup yenilikler yapan firmamızın felsefesi, kulak çınlaması da dahil olmak üzere işitme zorluğu çeken kişilerin yaşam kalitesini arttırmaya odaklıdır.

Signia Notch (Çentik) Terapisi dünyadaki türünün ilk örneğidir ve yalnızca en yeni işitme cihazlarımıza entegre edilmiştir. Notch Terapisi, mükemmel araştırılmış ve klinik olarak kanıtlanmıştır, kulak çınlamasının etkilerini azaltabilen ve tamamen kaybolmasına neden olabilen bir terapidir. *

Gerçek huzurlu bir deneyim için işitme cihazları

Uzun süre boyunca kulak çınlaması seslerini arka plana atar, böylece beyin artık çınlama sesini duymamayı “öğrenir” ve kulak çınlaması olmadan yaşama imkânı verir.

Terapiyi etkinleştirmek için önce İşitme Sağlığı Uzmanı tinnitus sesinin frekansını teyit eder ve ardından bu can sıkıcı sesin arka plandaki sesler ile uyumlu bir şekilde entegre olması için işitme cihazlarını ayarlar.

Gürültü sinyalleri ile tinnitus terapisi

Ek ve hoş bir ses sunan geleneksel terapi rahatsız edici kulak çınlaması seslerini ”kapsar” arka plana atar, böylece işitme cihazı kullanıcısı rahatlıkla işitebilir.

Notch (Çentik) Terapisi

Notch (Çentik) Terapisi ile, kulak çınlaması frekansı tam olarak tanımlanmıştır. Daha sonra frekansın amplifikasyonu azaltılır, böylece arka plan sesi tamamen uyumlu hale getirilir.

* Powers, L., dos Santos, G.M., & Jons, C. (2016, Eylül). Notch Terapisi: Çınlama tedavisine yeni bir yaklaşım. AudiologyOnline, Makale 18365.