X
2017-02-08

Tek kulak hiç işitmese bile kolaylıkla duyun

Kablosuz Signia CROS/BiCROS çözümleri sayesinde, bir kulağı cihaz kullanamayacak durumda olan insanların şimdi açıkça ve kolaylıkla duyabilmelerini sağlar.

Kablosuz Signia CROS/BiCROS çözümleri sayesinde, bir kulağı cihaz kullanamayacak durumda olan insanların şimdi açıkça ve kolaylıkla duyabilmelerini sağlar.

“Günaydın, Melanie **, içeri gir!” Linda ** iş arkadaşı Melanie ile her sabah olduğu gibi bu sabah da birlikte işe gidiyor. İş yerinde stresli bir güne başlamadan önce arabada sohbet ederek yola devam ediyorlar. Bugün, Linda yolculuğu her zamankinden daha fazla seviyor. Dün yeni Signia BiCROS işitme sistemini kullanmaya başladı. Cihazlar artık neredeyse görünmeyecek kadar küçük ve kablosuz olarak bağlanıyor.

Linda doğduğunda sol kulağında bir işitme bozukluğu vardı ve sağ kulağında hiçbir şey duyamıyordu. Çocukluğundan beri Linda birçok farklı çözüm denedi, ancak yeni Signia cihazları ile artık işitmesi daha da kolaylaştı: Arkadaşı hiç işitmeyen kulağının yanında oturuyor ve trafik sesine rağmen, Melanie’yi farklı ve net duyabiliyor. Melanie, “Robert ve bugün bir konsere gidiyoruz” derken Signia CROS Pure Ses Aktarıcı, Melanie’nin sesini diğer kulağındaki Linda’nın Signia işitme cihazına kablosuz olarak iletir. Tüm sinyaller işlenir ve daha iyi işiten kulaktaki işitme engelinin seviyesine ve spesifik akustik durumuna bağlı olarak konuşma sinyalleri güçlendirilir. Yeni cihaz daha iyi konuşma anlayışı sunan “SPEECH” gibi sayısız yenilikçi işlevler sunduğu için çevredeki gürültüye rağmen Melanie’nin konuşmasını açıkça duyabilir. Önceki cihazlardan çok daha kolay.

Her durumda işitme stresinin azalması

Açık ofiste çalışırken, müşterileri ile telefonda, öğle yemeğinde ya da kantinde sohbet ederken, Linda her şeyi her yerde, her zaman açık bir şekilde duyabiliyor. Sağdaki cihazdan sol işitme cihazına kablosuz olarak aktarıldığından, birileri işitmeyen tarafta konuşurken bile, konuşmalar kolaylıkla takip edilebilir. “SPEECH” istenilen konuşma kaynağına odaklanır ve bunu arka plandaki gürültüye karşı öne çıkarır. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde, yankılanan kantinde ve odada bulunan diğer seslerle bile, çok fazla çaba sarf etmeden açıkça ve belirgin bir şekilde duyulabiliyor. Telefonu kullanmak bile artık eskisinden çok daha kolay. Linda, alıcıyı kulağına tuttuğunda, telefon programı, Signia işitme cihazına doğrudan aktarım için etkinleştirilir. Linda, sadece duyduğu için değil, daha kolay anlayabileceği için kendini çok şanslı hissediyor.

Daha iyi işitme ile yaşam

Linda iş arkadaşını bıraktıktan sonra bir toplantıya gider. Deneyimlerini, işitme engelli çocuklar ve gençlerle paylaşmak, endişelerini ve sorunlarını dinlemek ve onlara cesaret vermek için gönüllü olarak çalışmaktadır. Özellikle gençlik yıllarında işitme kaybından dolayı ne kadar üzüldüğünü anlatır. Ardından, işitme cihazlarını kullanmak konusunda utangaç ve güvensiz olduğundan bahseder. “Onlar böyle çirkin bir şeydi” diye hatırlıyor bir gülümsemeyle. Bu şimdi değişti. Ancak bu cihazları kullanmıyor olsaydı, insanların ona söylediği şeyleri anlayamazdı ve bu nedenle kendisini kötü hissederdi.

Ebeveynler ve gençlerle bugünkü tartışma grubu için seçtiği konu: “Daha iyi notlar almak için daha iyi dinleyin”. Bir çalışmaya göre, işitme kaybı dikkate alınmazsa, tek taraflı işitme kaybı olan okul çağındaki çocukların yüzde 30’u okuldaki bir yılı tekrarlamak zorunda kalıyor. Buna karşılık, normal işitebilen çocukların yalnızca yüzde üçü tekrar etmek zorunda kalıyor. Linda, bu rakamlarla, işitme cihazının kullanılmaması durumunda işitme kaybının kötü notlarla sonuçlanabileceğini ve konuşmaları düzgün şekilde takip edemediğinizde izole edilmesinin kolay olduğunu netleştirebileceğini umuyor. Ayrıca bugünün modern işitme cihazlarının neredeyse görünmez olduğunu da vurguluyor.

Gerçek hayattan bir alıntı

İşitme cihazı kullanıcısı bu yeni gerçek zamanlı gösteri videosunda, yeni primax™ özelliğimiz olan TwinPhone’u deneyimlemenize yardımcı olacaktır. En yeni Signia işitme cihazlarını kullanan kişi işitme zorluğu yaşamadan, gün boyunca dinlemek için daha az çaba sarf edecektir-klinik olarak kanıtlanmıştır.*

Bu işitme cihazlarının sesinin herhangi bir şekilde işlenmediğine dair güvenceniz var, duyduğunuz her şey doğrudan primax işitme cihazlarıyla kaydedilmiştir.

Kendiniz dinleyin.

 

* Kuzey Kolorado Üniversitesinde 2015 yılında yapılan testlerin sonucuna göre primax’in yeni özellikleri bilgi toplama ve analiz etme konusunda çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Primax’in özelliklerinde olan SPEECH ve EchoShield, kullanıldığında beyinde dinleme için harcanan eforun önemli derecede azaldığını göstermektedir.

** Linda ve Melanie hikayesini oluşturduk, ancak gösterilen tüm koşullar gerçek hayatta da açıklanabilir durumdadır.