X
Learn how our hearing aids help you tackle challenging listening environments like gusts of wind and echoes. Find out more on our blog.
2017-08-29

Rüzgardan ve yankılardan etkilenmeden kolay işitme

İşitme cihazlarımızın zorlu dinleme ortamlarındaki zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olduğunu, rüzgar ve yankılar gibi özel durumları da ele alan daha yüksek teknoloji özelliklerini kapsadığını açıklıyoruz.

Rüzgarlı ortamlar konuşmacının ne söylediğini anlamamızı zorlaştırır. Ancak işitme cihazlarımızda bulunan  ve önde gelen kanıtlanmış odyolojik özellikler sayesinde her sözcüğü net bir şekilde duyabilirsiniz.

Örneğin, öğleden sonra arkadaşlarınızla sokak kenarındaki bir kafede kahvenin tadını çıkardığınızı düşünün. Rüzgarın ve trafiğin sesi konuşmanızı engelliyor. Signia ile her kelimeyi yakalamak çok kolay. Otomatik SPEECH işlevi tablonuzdaki konuşmayı seçerken eşzamanlı olarak eWindScreen’i ve gürültüyü azaltarak rüzgar sesini azaltacak ve otomobilin sesini bastırarak her kelimeyi açıkça duyacaksınız. Arkanıza yaslanın ve işitme cihazlarınızın tadını çıkarın.

Geçmişin yankıları

Diğer durumlarda, yankı olarak bildiğimiz ses yansımaları ve yankılanmalar ile uğraşmak zor olabilir. Çocuklarınızla veya torunlarınızla kendinizi bir müzede hayal edin. Sesler yankılanır ve zemindeki ayak sesleriyle karışır. Arkanızdaki rehber herhangi bir yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sorar. Bu çok yorucu olabilir ancak Signia tüm bu süreçte size yardımcı olur. Otomatik EchoShield programımızın tümü, yankılanma gibi ses yansımalarını ortadan kaldırarak daha temiz ve net bir ses duyabilmenizi sağlar. Düşünmeniz gereken tek şey hangi sergiye gitmek istediğinize karar vermektir.

Lütfen dikkat: Özellikler bireysel işitme cihazı konfigürasyonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İşitme Uzmanınız size yardımcı olacaktır.

Kullanışlı konum belirleme aracımızla yakınınızda nitelikli bir işitme sağlığı merkezi bulabilirsiniz: https://www.signia.com.tr/bize-ulasin/