X
Over the next few weeks, we will cover the many ways in which Signia hearing aids and their clever technology help people who are hard of hearing. Read on:
2017-08-25

Kıymetli olanı koruyun

Signia işitme cihazlarının ve akıllı teknolojilerinin işitme zorluğu çeken kişilere yardımcı olduğu birçok konuyu ele alacağız. Genel bir bakışla başlayalım.

Her altı kişiden birinin bir dereceye kadar işitme kaybı yaşadığını biliyor muydunuz? Ve işitme kaybı olan üç kişiden neredeyse ikisi 65 yaşından küçük olduğunu?* Fakat çok fazla insan işitme kaybı hakkında bir şeyler yapmadan yıllarca beklemektedir. Daha önce bir işitme testi uygularsanız ve işitme kaybını ele almazsanız, işitme süreci daha sonraki yaşamınızda olacaktır.

İşitme, doğanın mucizesidir. Bu bizi güldürebilir, cevaplar verir ve bizi güvende tutabilir. Bu nedenle Signia işitme yeteneğinizi olabildiğince korumanız ve bakımını sağlamanız için sürekli çalışmaktadır.

İşitme kaybı nedir?

İki tür işitme kaybı aynı değildir. Sebep yaşlanma, gürültüye maruz kalma, yaralanmalar, enfeksiyonlar veya kronik hastalıklardır.

Aşağıdakilerden herhangi birinden şikayetçiyseniz, işitme durumunuzu kontrol etmenin vakti gelmiş olabilir:

  • Azalan dikkat
  • Başkaları ile iletişim kuramamak
  • Asabiyet, stres, depresyon
  • Sosyal hayattan uzaklaşma, yalnızlık
  • Hafızada zayıflama
  • Alışık olmadığı ortamlarda tedirginlik yaşamak
  • İş performansında düşüş

Seçim sizin

İşitme kaybına “tek bir çözüm uyuyor” cevabı yanlıştır. Etkilenen herkes birbirinden farklıdır. Signia işitme cihazları, bireysel işitme kaybınız, özel kulak anatomisi ve kişisel yaşam tarzınıza göre ideal çözümler sunar.

İşitme cihazlarımız farklı stil ve performans seviyelerinde bulunur. Çaba sarf etmeden orta seviyedeki işitme düzeyinde normal işitmeden daha iyi işitme deneyimi sunar ** ve üstün seviyedeki özel müzik programları ile Signia tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. İşitme Sağlığı Uzmanınız ürün çeşitlerimiz hakkında size bilgi vermekten mutluluk duyacaktır.

Kullanışlı konum belirleme aracımızla yakınınızda nitelikli bir işitme sağlığı merkezi bulabilirsiniz: https://www.signia.com.tr/bize-ulasin/

* Source: hear-it.org referenced on 29/05/2017.
** Two independent studies have shown that Signia hearing aids with binaural processing provide better than normal hearing capabilities in certain demanding listening environments.