X
2017-02-17

İşitme probleminiz günlük hayatı zorlaştırmaya başladığında biz yanınızdayız

Signia desteği ile işitme kaybı artık sorun değildir. İşitme özürlülüğünün başlangıcını belirlemek her zaman kolay olmayabilir, ancak kullanımı kolay çevrimiçi işitme testimiz harika bir başlangıçtır.

İki işitme kaybı vakası tamamen aynı değildir. İşitme problemi olan çoğu insan, yumuşak tonlar ve fısıltılar, çocuk sesleri veya kuşlar gibi yüksek tonlu sesler duymakta zorlanırlar. Bu gibi sesleri işitememek genellikle uzun yıllar boyunca kademeli olarak meydana gelir ve bu durumdan etkilenen kişilerin işitme problemi olduklarını anlamalarını zorlaştırır. Akrabalarınız, arkadaşlarınız veya meslektaşlarınız bir şeylerin yanlış olduğunu fark eden ilk kişilerdir.

Birçok kişi işitme cihazı kullanma fikrine ikna olmak konusunda zorluk çekiyor. Kararı erteliyorlar, ancak işitme ile ilgili sorunlar onlar için çok fazla olduğunda bu konuda bir şeyler yapıyorlar. Bu sorunlar, dikkatin azalması, başkalarıyla iletişim güçlüğü, hafıza azalması, iş performansının düşmesi, sinirli olma hali, stres veya depresyonu içerebilir.

İşitme kaybıyla ilgili ne kadar erken hareket edilirse o kadar iyi olur. Signia işitme cihazları işitme kötüleşmeye başladığında bile çevredeki tüm sesleri duyabilmeniz için beyninizdeki sinir yollarını korumaya yardımcı olur. Geniş yelpazedeki işitme cihazlarımızdan birini kullanmayı ne kadar ertelerseniz, hayatın parlak seslerini daha çok özlersiniz.

Bu video işitme kaybını anlamanıza yardımcı olur:

 

İşitme kaybınızdan endişe duyuyorsanız, hızlı ve kolay çevrimiçi işitme testimizi, kulaklarınızın normal şekilde çalışıp çalışmadığını gösteren ilk işaret olarak deneyebilirsiniz: https://www.signia.com.tr/isitme-testi/#/