X
2016-06-10

Signia işitme cihazları: zahmetsizce dinlemek için klinik olarak kanıtlanmış yüksek teknoloji *

Signia işitme cihazları konuşmayı anlamanızı kolaylaştırır. Bazı akustik durumlarda normal işitmeden bile daha iyidir **. Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bloğumuzu takip edin.

Signia işitme cihazlarıyla, işitme problemi olan kişiler kolayca ve daha az çaba harcayarak dinleyebilir *. Bazı işitme durumlarında normal işiten kişilerden bile ** daha iyi duyabilirsiniz **. Bu, klinik testlerde kanıtlanmıştır.

Normal bir gün boyunca, normal işiten kişiler için bile, anlaşılması güç birçok işitme durumu vardır. Trafik veya sokak seslerine maruz kalırlar. Açık bir ofiste herkes konuşurken, kalabalık bir kafe veya restoranda. Rüzgar, yankılanma veya arka plan sesleri nedeniyle bir telefon konuşmasının duyulabilmesi neredeyse imkansız olduğunda. İşitme problemi olan kişiler genellikle bu gibi durumlarla karşılaşırlar.

Karmaşık dinleme ortamlarında da yüksek performans

Signia işitme cihazları zorlu dinleme koşullarında net bir anlayış sağlamak ve dinlemeyi kolaylaştırmak için özel olarak geliştirildi. Her iki kulaktaki işitme cihazları, aldıkları ses sinyallerini sürekli olarak değiştirir. Bu bir ses mi? Nereden geliyor ve uzaklığı nedir? Arka plandaki gürültüden fazla mı etkileniyor? İşitme cihazları durumu otomatik olarak değerlendirir ve kullanıcı tarafından fark edilmeden işler. Bu şekilde, tamamen sohbete odaklanabilir ve sesi açıkça vurgularlar. Yüksek teknolojisinin çok gürültülü durumlardaki performansı klinik olarak ispatlanmıştır ** .

Hergün zahmetsiz işitme

İşitme cihazı kullanıcıları için rahat kullanım. Önceden herşeyi doğru anlayabilmek için yoğun bir şekilde konsantre olmaları gerekiyordu. Bu durum, birçok işitme problemi olan kişinin uzun bir günün ardından yorulmasına neden oluyordu. Şimdi ise Signia işitme cihazları ile dinleme için sarf edilen efor önemli ölçüde azaldı ve kolaylaştı. Bu, klinik olarak da kanıtlanmıştır *.

 

* Kuzey Kolorado Üniversitesinde 2015 yılında yapılan testlerin sonucuna göre primax’in yeni özellikleri bilgi toplama ve analiz etme konusunda çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Primax’in özelliklerinde olan SPEECH ve EchoShield, kullanıldığında beyinde dinleme için harcanan eforun önemli derecede azaldığını göstermektedir

** İki klinik çalışma binax’ın bazı zorlu ortamlarda normal işitmeden daha iyi netice sağladığını göstermiştir (Kuzey Kolorado Üniversitesi, 2014; Oldenburg Hörzentrum, 2013):Dar yönsellik özelliğine sahip Carat binax veya Pure binax işitme cihazı kullanan hafif ila orta kayıplı kişilerde , kokteyl benzeri ortamlarda Gürültüde Konuşmayı Alma Eşiklerinin normal duyan kişilere göre 2,9 SGO dB daha iyi olduğunu göstermiştir.